Teknoloji

300 Adet iPhone 13 Satın Alan Kişi Soyuldu!

Apple’ın iPhone modelleri bu sefer ilginç bir olayla gündeme geldi. Apple Store’dan 300 adet iPhone 13 satın alan kişi mağazadan çıkar çıkmaz atağa uğradı ve soyuldu.

New York’da bulunan bir Apple mağazasından 300 adet iPhone 13 satın alan bir kişi üzücü bir olay ile karşı karşıya kaldı.

Apple’dan yüklü ölçüde alışveriş yaptığı tespit edilen kurbanın küçük bir işletmesi olduğu ve bu mağazadan satın aldığı telefonları diğerlerine yine sattığı öğrenildi. Taarruza uğrayan kişinin Apple Store mağazasındaki bir görevliden iPhone’ları gece 1.45 civarında teslim alıp onları üç büyük çantaya koyup arabasına doğru yürüdüğü anda olayın gerçekleştiği bildirildi.

95 bin dolar değerinde 125 tane iPhone 13’ün olduğu çanta saldırganlar tarafından çalındı.

Yerel kolluk kuvvetleri tarafından verilen bilgilerde 27 yaşındaki kurbanın hafif yaralandığı belirtildi. Apple’dan sık sık yüklü alışverişler gerçekleştiren kurbanın takip edildiği iddiaları için polis araştırma yapıyor.

New York’taki Apple Store günün 24 saati hizmet veriyor.

Black Friday nedeniyle büyük indirime giren eserlerde bu şekil yüklü siparişlerin olması aslında olağan karşılanıyor. NYPD, soygunu araştırıyor ve kurban önemli halde yaralanmadığını belirtti. Şüphelilerin ve araçlarının kimlik bilgileri şimdi açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu