Ekonomi

Babalar Günü yaklaşırken kredi kartıyla hediye alışverişi artıyor

Babalar Günü’ne kısa bir süre kala vatandaşların hediye telaşı başlarken, esnaf hediye alırken kredi kartıyla ödemenin de arttığını söyledi.

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu yıl 18 Haziran’da kutlanacak. Babalarına olan sevgilerini hediye alarak göstermek isteyen vatandaşlar esnafın yanına giderken her zaman olduğu gibi gömlek, kravat ve pantolonla karşılaşıyor. Ancak vatandaşlar bu yıl önceki yıllardan farklı olarak ikramlarını nakit olarak değil, kredi kartıyla ödüyor. Eskişehir’de yıllardır erkek gömlek ve pantolon satışı yapan Ümit Tilki, Babalar Günü’nün yaklaşması nedeniyle vatandaşların yemek telaşının başladığını belirtti. Kurban Bayramı için de hazırlık yapan vatandaşların Babalar Günü ikramlarını ikinci plana attığını belirten Tilki, alışverişlerin kredi kartıyla yapıldığını vurguladı.

“Vatandaş alışverişini nakit yerine kredi kartıyla yapıyor”

Vatandaşların son 3-4 gündür babalarına ikramlık almaya geldiğini belirten Tilki, “Babalar Günü’nün yaklaşması nedeniyle gömlek, pantolon, kravat gibi vazgeçilmez ürünlerimizin satışı başladı. hediye alma konusunda geçmiş yıllara göre biraz daha fazla arka planda kalıyor.İnsanların tatil için alışveriş planları önceliği haline geliyor.Özellikle gençler babalarına gömlek, pantolon, kravat, kol düğmesi gibi ikramları tercih ediyor.Son 3-4 gündür, Babalar Günü ikramlarına yoğunluk var. Vatandaşlar alışverişlerini nakit yerine kredi kartıyla yapıyor. Önceki aylara göre “Pazar gününe kadar satışlarımızın artacağını düşünüyoruz. Bir gömlek ve pantolon grubunun fiyatı yaklaşık bin lirayı geçiyor. Vatandaş bütçesine uygun ikramları almaya çalışıyor” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu