Ekonomi

Bakan Kurum: Evlerimizi tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Kırıkçalı Mahallesi’nde iki ay önce temeli atılan 17 blok ve 399 daireden oluşan projede inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bakanlık, 15 blokta 360 dairenin kaba inşaatını Kurban Bayramı’na kadar tamamlamayı planlıyor.

Proje kapsamında Bakan Kurum, resmi sosyal medya hesabından Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Kırıkçalı Mahallesi’nde kaba inşaatı 12 Nisan’da tamamlanan blokta örnek dairenin tamamlandığına dair video yayınladı. Bakan Kurum’un paylaşımında, “Her afetzede evine girene kadar bize rahat yok! Konutlarımızı tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Hatta Gaziantep İslahiye’de bazı dairelerimiz bile hazır. Evlerimiz hem çok güvenli hem de çok rahat olacak.”söz konusu.

Gaziantep’in İslahiye semtinde 17 bloktan oluşan 4 blok 3+1, 13 blok 2+1 olarak tasarlandı. Görüntü paylaşımında 2+1 dairelerin 85 metrekare olduğu, dairelerin aydınlık bir mutfak ve salona sahip olduğu, her iki odada da banyo ve tuvalet ve çamaşır odasının bulunduğu bilgisi verildi. Videoda örnek dairenin 2 ay gibi kısa bir sürede bitirildiği ve daireye kapı, pencere, duşakabin, mutfak dolabı ve tezgahın monte edildiği anlatıldı.

“DEPREM SONRASI BU İNŞAATLARIMIZI EN KISA SÜREDE TAMAMLAYARAK VATANDAŞLARIMIZA TESLİM ETMEK İÇİN ÇALIŞMA GÜCÜYLE ÇALIŞIYORUZ”

TOKİ Başkan Yardımcısı Dursun Baştürk, depremzedelere sadece sığınak değil, her şeyiyle bir yaşam alanı sağlamak için çalıştıklarını belirterek, “Bakanımızın talimatıyla İslahiye ilçesindeki şantiyede bulunduğumuz alana 399 konutun inşaatına hemen başladık. 2 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız örnek dairemiz 85 metrekare olup; Geniş bir oturma odası, 2 odası, banyosu, tuvaleti, güzel, ferah, aydınlık mutfağı vardır. Bu inşaatları bir an önce bitirip depremzedelerimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu