Haber

Bayburt’taki rehabilitasyon merkezi ‘sevgili dostları’ iyileştirdi

Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi hasta ve yaralı hayvanları tedavi ediyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren merkezde, vatandaşlardan gelen bildirimleri anında pahalıya çıkaran gruplar, yaralı hayvanlara hızla müdahale ediyor.

Hayvanseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği merkezde gönüllüler burada hayvanları mamayla besliyor.

Bayburt Belediye Başkanı Karar Pekmezci, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019 yılında tamamlanan ve 3 bin 750 metrekare açık ve kapalı alana sahip merkezin sahipsiz hayvanlara barınak olduğunu söyledi.

Merkezde şu anda 175 sokak köpeğinin bakımının yapıldığını belirten Pekmezci, “2 veterinerimiz ve 4 personelimiz var. Hayvanların günlük bakımlarını yoğun bir şekilde yapıyoruz. Acil uygulamalara müdahale için şehir merkezinde planladık 24. /7.Yine burada düzenli olarak kısırlaştırma çalışması da yapıyoruz.Sokak hayvanlarının da bir can taşıdığının bilinciyle onların en iyi hizmeti almaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Merkezin gönüllüler tarafından ziyaret edildiğine işaret eden Pekmezci, merkezde özellikle üniversite öğrencilerinin haftada bir gün sokak hayvanları ile çalıştığını söyledi.

Genç Kızılay Bayburt İl Başkanı Bedirhan Polat da gönülden barınağı ziyaret ederek, oradaki hayvanlara mama vermenin yanı sıra evcil hayvanlarının aşılarını ve bakımlarını yaptırdıklarını belirtti.

Belediyenin hayvanlara hijyenik ve çağdaş bir ortamda hizmet verdiğini kaydeden Polat, Lider Pekmezci ve yetkililere teşekkür etti.

Üniversite öğrencisi Burcu Yılmaz, haftada bir gelip barınaktaki hayvanlarla vakit geçirdiklerini söyledi.

Hayvanları mama ile beslediklerini belirten Yılmaz, “Gözlemlediğimiz kadarıyla hijyen ve beslenme gerçekten çok iyi. Burası onlar için hem güvenli hem de sürekli sağlık kontrolleri yapılıyor.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu