Haber

CHP Ankara İl Başkanı: Yerel seçimler Başkan ile birlikte yapılmalı

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Partinin yapısal sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Genel Başkanın kendisi kazık çakmak niyetinde olmadığını söylüyor. Ama biz sayın Genel Başkanımızla yerel seçimlerin yapılması kanaatindeyiz. Bundan sonra partinin kendi iç dinamiklerinde de değişikliklere ihtiyacı var, “Dönüşümler ne denirse o olacak” dedi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı bugün Ankara Masası programında gazeteci Fatih Atik’in sorularını yanıtladı. akıllı dedi ki:

“Talepler haksız değil. İl başkanları toplantısında da bunu konuştuk. Bir değişim, dönüşüm, yenilenme talebi ne derseniz deyin. Sadece bu var. Oradaki talep genel lider değişikliği ile sınırlı. Biz yaparız. Bununla bir sorunu çözebileceğimizi sanmıyoruz.Partinin sorunu genel lider sorunudur.Çözmemiz gereken başka şeyler var.O gitti bu geldi bu iş bitecek gibi değil.Biz buna karşıyız. .

“AMA BİZ GENEL BAKANIMIZ İLE YEREL SEÇİMLERİN YAPILMASI GEREKLİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Elbette bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Parti içi demokrasiyi geliştirmeliyiz. Parti örgütlerini güçlendirmeliyiz. Yapacak çok şey var. Bunlar yapılmadan, sadece kişiyi değiştirerek hiçbir şeyi çözemezsiniz. CHP sadece bir cumhurbaşkanlığı partisi değildir. Tabii ki, genel lider en değerli belirleyicidir. Diğer partiler kadar olmasa da CHP’de aynı. Ancak dediğim gibi partinin yapısal sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Genel Lider, kazığı çakmaya niyeti olmadığını söylüyor. Ancak yerel seçimlerin Sayın Genel Başkanımızla birlikte yapılması gerektiği kanaatindeyiz. Bundan sonra partinin kendi iç dinamikleri içinde ihtiyaç duyduğu değişim ve dönüşümlerin adı ne ise o olacaktır.”

haber-hadim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu