Haber

CHP milletvekili aday listelerini YSK’ya sundu

CHP Parti Teşkilatı ve Teşkilat Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet, CHP’nin aday listelerini YSK’ya sundu. Oğuz Kaan Salıcı, listeleri verdikten sonra yaptığı açıklamada, “İttifak içinde olduğumuz partileri listelerimize aldık. Şu anda sayısını açıklamak doğru olmayabilir ama bunu göstermek için birlikte seçimlere giriyoruz. Millet İttifakı’nın farklı siyasi partilerden ortak olması, birlikte yürümemiz ve daha güçlü olmamız bize memnuniyet veriyor” dedi.

Salıcı, “İYİ Parti ile işbirliği yapıyor musunuz?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“İYİ Parti ile iş birliği yaptığımız iller var. Dolayısıyla bazı partiler bizimle aynı logo ve CHP çatısı altında koşuyor. Ama İYİ Parti gibi İttifak çatısı altında bağımsız, bağımsız bir partimiz daha var. ve bazı seçim bölgelerinde onlarla işbirliği yapıyoruz.Amacımız parlamentoda çoğunluğu oluşturmak, yapılanmayı kurmak.”

“16 yıl olduğuna emin misin?” sorusuna yanıt veren Salıcı, “Biz sadece listeleri verdik. Dolayısıyla bundan sonra bazı yerlerde iş birliği yapılıp yapılamayacağını göreceğiz, imkanlarına bakacağız. Ama şu an itibarıyla iş birliği yapıyoruz. İYİ Parti 11 ilde.Bunun dışında ikinci tur müzakerelerde işbirliği yaptığımız birkaç il daha var.15 CHP ve İYİ Parti ile 16 ilde iş birliği yapıyoruz diyebilirsiniz.(HABER MERKEZİ) )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu