İş

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı: Çin Uluslararası İthalat Fuarı daha fazla pazar, yatırım ve büyüme fırsatı sağlayacak

PEKİN, 24 Ekim (Xinhua) — Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Sheng Qiuping, 6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na (CIIE) iyi hazırlandıklarını belirterek, fuarın daha fazla pazar, yatırım ve büyüme fırsatı sağlayacağını ve Çin için sinerji yaratacağını sözlerine ekledi. ortak gelişme.

Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında Sheng, 5-10 Kasım tarihlerinde Şanghay’da düzenlenecek olan fuarın Çin’in yeni kalkınma paradigması için bir vitrin, yüksek standartta dış genişleme için bir platform ve tüm ülke için kamu yararı olacağını kaydetti. dünya.

İşte bu yılki fuardan neler bekleyebileceğimize dair bir genel bakış:

Sheng, dünyanın ilk ulusal düzeydeki ithalat temalı fuarı olan CIIE’nin yurt dışı satın alma, yatırım teşviki, kişiler arası etkileşim ve açık işbirliği için uluslararası platformlar oluşturduğunu ve tüm taraflardan büyük beğeni topladığını belirtti.

Fuara 154 ülke, bölge ve uluslararası kuruluştan ziyaretçinin katılmasının beklendiğini belirten Sheng, 3.400’den fazla katılımcı ve 394.000 profesyonel ziyaretçinin etkinliğe katılmak üzere kaydolmasıyla pandemi öncesi seviyelere tamamen dönüldüğünü vurguladı.

Toplamda 69 ülke ve 3 uluslararası kuruluş fuara katılımını teyit ederken, bunların arasından 11 ülke ilk kez fuara katılacak, 34 ülke ise ilk kez fiili katılımcı olarak fuara katılacak.

Fuarın stand alanının yaklaşık 367 bin metrekare olacağını belirten Sheng, fuara Global Fortune 500 listesinde yer alan 289 firma ve departman başkanı kuruluşun katılacağını, her ikisinde de katılımcı sayısının önceki seviyeleri aştığını söyledi. .

Kuşak ve Yol Girişimi’ne üye ülkelerden 1.500’ün üzerinde işletme de fuara katılmaya hazırlanıyor. Bu işletmelerin stand alanı, geçen seneki etkinliğe göre yüzde 30 artışla yaklaşık 80.000 metrekare olacak.

Bu yılki CIIE’de üst düzey ekipman üretimi, çevre koruma ve biyoteknoloji alanlarında çok sayıda yeni ürünün tanıtılacağını belirten Sheng, Ekvador’dan sarı ejder meyvesi ve Benin’den ananas gibi egzotik tarım ürünlerinin de fuara gireceğini belirtti. Fuar sayesinde Çin pazarı.

Önceki 5 fuarda yaklaşık 350 milyar ABD doları tutarında geçici anlaşmalar yapıldığını, bunun da dış ticaret ve yatırımın istikrarına katkı sağladığını belirten Sheng, yabancı yatırımı çekmek amacıyla 322 fuar katılımcısı için Çin’e iş gezileri düzenleneceğini duyurdu.

Sheng, 2023 Dünya Açıklık Raporu ve son Dünya Açıklık Endeksi’nin fuarın önemli bir parçası olan Hongqiao Uluslararası Ekonomik Forumu’nda yayınlanacağını söyledi.

Sheng, fuarın bundan sonraki süreçte de kaliteli gelişime ve üst düzey yurt dışına açılmaya hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu