Ekonomi

Diyarbakır OSB’den deprem bölgesine ücretsiz çadır üretimi

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (OSB), deprem bölgelerinde ücretsiz çadır üreterek vatandaşların sıcak bir ortam sağlamaya çalışıyor.

Diyarbakır OSB, yüzyılın felaketi olarak anılan Kahramanmaraş depreminde mağdur olanlara tepki göstermedi. OSB, kendi imkanlarıyla deprem bölgesine çadır üretmek için kolları sıvadı. OSB bu üretimi ücretsiz sağlarken, başta Kahramanmaraş ve Adıyaman olmak üzere çevre illere gönderdi. Hazırlanan çadırlar 8 metrekare olarak tasarlanırken yaklaşık 10 kişiyi ağırlayabiliyor.

“OSB olarak tamamen ücretsiz yapıyoruz”

Diyarbakır OSB Lideri Mustafa Fidan, depremde evini kaybeden vatandaşlar için ellerinden geldiğince çadır üreteceklerini belirterek, ürettikleri çadırları ücretsiz dağıttıklarını kaydetti. Fidan, “Adıyaman, Kahramanmaraş’ta insanlar soğukta ayakta durduğu için vicdanımız rahat edemedik. modele göre hareket etmeye başladık.Sonra mutlaka Kahramanmaraş, Adıyaman ve Diyarbakır’a gideceğiz.Farklı noktalara çadır gönderdik.AFAD’ın verdiği çadırlar kadar değil ama çadırın içinde olmanın daha uygun olacağını düşündük. soğukta dışarıda kalmaktansa çadırları kullanmaya devam edip etmeyeceğimizi bilmiyoruz ama elimizden geldiğince kullanmaya çalışacağız. küçüktü çadırlarımız 8 metrekare büyüklükleri değişiyor 9 yada 10 kişiyi rahatlıkla ağırlayabiliyorlar hatta gönderdiğimiz yerlerden fotoğraflarda yanımıza geliyorlar içine minder koyup yaşıyorlar. yüzünde sıcacık bir gülümseme Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi olarak biz bunu c tamamen ücretsiz. Burada çadırları kendimiz kuruyoruz, çelik iskeleti burada yapıyoruz. Montajını yaptıktan sonra çevre illere gönderiyoruz. Özellikle Adıyaman ve Kahramanmaraş’a çok sayıda çadır gönderiyoruz” dedi.

yigilca-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu