Haber

Diyarbakır’da ‘altın’ gibi futbol turnuvası

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanlığı (DİKO) tarafından düzenlenen futbol turnuvası ağır ilgi ile başladı.

Her yıl klasik hale getirilen Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası futbol turnuvasının startı bu yıl da Kayapınar ilçesinde ayarlanan bir halı alanda verildi. Çekişmeli geçen maçta birinci müsabaka Şahin Gold ile Ay Gold ortasında oynandı. Gecenin galibi Şahin Gold oldu.

Turnuva ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Lideri Mehmet Yüksel, maksatlarının her güne bir aktifliğin sığdırılması olduğunu belirtti.

Turnuva maçının 15 hafta devam edeceğini söyleyen Yüksel, “Bizlerin hedeflediği maksat, kuyumcular ortasındaki kaynaşmadır. Birlik ve beraberliğe çok muhtaçlığımız var. Biz de kuyumcular odası olarak 16 grup çıkararak birinci maçımızı oynadık. 15 hafta boyunca maçlarımız devam edecek. Kupamızı turnuvayı birincilikle bitiren kadromuza takdim edip, galip gelenleri Antalya’ya göndereceğiz. Bu tür etkinlik ve programları sürekli devam ettireceğiz. Hedefimiz her güne bir etkinlik sığdırmak olacak. Bunu inşallah bütün Türkiye’ye duyuracağız. Zira esnaf kaynaşması bizler için çok kıymetli. Birlik ve beraberliği sağlayıp ahlaklı ve düzgün bir ticareti amaçlıyoruz” dedi.

Öte yandan düzenlenen futbol turnuvasının açılış kurdelesini, Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Lideri Mehmet Yüksel, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Diyarbakır Bölge Müdürü Serkan Bayhan, iş adamı Serdar Ay, Diyarbakırlı ses sanatkarı Bedri Ayseli ve iştirakçiler kesti. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu