Teknoloji

Elon Musk, ChatGPT’ye rakip olacak bir chatbot için kolları sıvadı

Elon Musk , yapay zeka teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu alanda yeni fikirler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Musk, OpenAI yapay zeka araştırma şirketinin kurucularından, ChatGPT’nin mimarıydı ve daha sonra insan beyni ile yapay zeka arasındaki etkileşimi sağlamayı amaçlayan Neuralink adlı bir beyin-bilgisayar arayüzü şirketi kurdu. Ve şimdi ChatGPT bir rakip yaratmak için kolları sıvamış gibi görünüyor.

The Information’ın haberine göre Elon Musk, OpenAI tarafından geliştirilen chatbot ChatGPT’ye yeni bir alternatif geliştirmek için son haftalarda yapay zeka araştırmacılarıyla iletişime geçiyor. Daha önce Alphabet’in DeepMind AI üzerinde çalışan bir AI araştırmacısı olan milyarder teknoloji girişimcisi İgor Babuşkin‘ya başvurduğu Bilgi’nin raporunda açıkça belirtiliyor.

Musk, 2015 yılında Y Combinator’ın başkanı olarak OpenAI’yi başlattı. Sam AltmanAI gelişimini sürdürmek için kurdu ve çıkar çatışması endişeleri nedeniyle istifa ettiği 2018 yılına kadar başkan olarak görev yaptı. Şu anda OpenAI ile herhangi bir ağı yok.

The Information, Musk ve Babuschkin’in AI araştırmasına devam etmek için bir ekip oluşturmayı tartıştığını, ancak projenin hala erken aşamalarda olduğunu ve makul eserler geliştirmek için rastgele finansal planların bulunmadığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu