Ekonomi

Hareket Halindeki Hisseler: Intel, Arm, Apple, GameStop Artıyor; Alphabet Düşüyor

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri, yatırımcıların şirketlerden ek mali raporlar beklemesi ve tüketici fiyat enflasyonuna ilişkin önemli verileri beklemesiyle Pazartesi günü hafif artış gösterdi.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde öne çıkan hisse senedi performanslarından bazıları şunlardır:

  • Intel (NASDAQ:INTC) hisseleri, Wall Street Journal’ın teknoloji şirketinin İrlanda’da yaklaşık 11 milyar dolara mal olacak bir yarı iletken tesisi kurmak için Apollo Global Management (APO) ile ileri görüşmelerde bulunduğuna dair haberinin ardından %3,6 oranında yükseldi.

  • Arm Holdings (ARM) Amerikan Depozitolu Makbuzları, Nikkei Asia’nın yarı iletken tasarım şirketinin yapay zeka ile ilgili teknolojilere yönelik yüksek talebi karşılamayı amaçlayarak yapay zeka için çipler oluşturmayı planladığını bildirmesinin ardından %6 oranında arttı.

  • Tesla (TSLA) hisseleri, Wall Street Journal’ın Başkan Biden yönetiminin Çin’den ithal edilen elektrikli araçlara yönelik tarifelerde önemli bir artış ilan etmeye hazırlandığını bildirmesinin ardından %2,4 oranında artış gösterdi.

  • Apple (NASDAQ:AAPL) hisseleri, teknoloji şirketinin OpenAI’nin yapay zeka teknolojisini Apple’ın akıllı telefonlarına dahil etmek için OpenAI ile bir anlaşma yapmaya yakın olduğuna dair bir Bloomberg raporunun ardından %1,5 oranında yükseldi. OpenAI’nin ana rakibi Alphabet ‘in (NASDAQ:GOOGL) hisseleri ise bu haberin ardından %1,6 oranında geriledi.

  • AMC Entertainment (AMC) ve GameStop (GME) hisseleri, perakende yatırımcılar arasında popüler olan bu hisse senetlerinin yeniden ilgi görmesiyle sırasıyla %31 ve %64 yükselerek önemli bir artış kaydetti. Rivian Automotive (RIVN) ve Reddit (RDDT) hisseleri de her ikisi de %10’un üzerinde artış göstererek kazanç elde etti.

  • Bristol Myers (BMY) hisseleri, ilaç şirketinin Cuma günü geç saatlerde kanser tedavilerinin bir kombinasyonunu değerlendirmek için yaptığı klinik araştırmanın birincil hedefine ulaşmadığını açıklamasının ardından değişmedi.

  • Squarespace (SQSP) hisseleri, web sitesi oluşturma hizmetleri sunan şirketin yatırım firması Permira tarafından 6,9 milyar dolar değerinde tamamı nakit bir işlemle satın alındığını duyurmasının ardından %13 oranında yükseldi.

  • Novavax (NVAX) hisseleri %45 oranında artarak yükseliş eğilimini sürdürdü. Hisse senedi fiyatı bir önceki hafta, şirketin Sanofi (SNY) ile Covid-19 aşısını bir sonraki yıldan itibaren üretmek üzere bir anlaşma yaptığını bildirmesiyle zaten yükselmişti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Louis Juricic tarafından yapılan ek haber

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu