Haber

Hatay’da okul çevresinde yeni trafik düzenlemesi

HATAY(İGFA)-Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 25 konu görüşülerek karara bağlandı.

Bu ayki toplantıda Antakya ilçesi Habibi Neccar Kavşağı’ndan çevre yolu Honda Kavşağı’na kadar olan yolun trafik güvenliği açısından kapatılmasına karar verildi.

Ayrıca vatandaşların Samandağ ilçesindeki Samandağ Devlet Hastanesi’ne kolaylıkla ulaşabilmesi için Gözene İlçesi’nde hizmet veren 3 halk otobüsünün de devlet hastanesine hizmet vermek üzere güzergahlarının güncellenmesi kararlaştırıldı.

OKUL ÇEVRELERİNDE YENİ DÜZENLEMELER YAPILDI

UKOME Ekim ayı toplantısında öğrencilerin ve okul çevresindeki yayaların can güvenliğinin korunması ve trafik akışının rahatlatılması amacıyla yeni düzenlemeler kararlaştırıldı.

Buna göre; Öğrencilerin güvenli bir şekilde servislere binip inebilmeleri için İskenderun Namık Kemal Ortaokulu yanındaki 34. caddeye okul giriş-çıkış saatinden 15 dakika önce servis araçları hariç park yasağı getirildi.

Reyhanlı, Defne, Yayladağı ve İskenderun ilçelerinde öğrencilerin güvenliği için bazı okulların önüne hız tümseği konularak Karaağaç İlçesi Arsuz Mahallesi Bahçeşehir Koleji önünden geçen yolun kavşaktan tek tarafa çevrilmesine karar verildi. Uğur Mumcu Caddesi’nde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla .

haber-acigol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu