Ekonomi

HSBC İngiltere hisse senetlerinin notunu yükseltti, Kanada hisse senetlerinin notunu düşürdü

Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre HSBC, Kanada hisse senetleri için notunu Nötr’den Underweight’e düşürdü ve İngiltere hisse senetleri için notunu Underweight’den Neutral’e yükseltti. Ayrıca HSBC, Japonya hariç gelişmiş Asya piyasaları için notunu Nötr’den Overweight’e yükseltti.

Finans kuruluşu yatırımcılara, analitik modellerine dayanarak, Kanada ve Japonya’daki hisse senetlerinin yanı sıra Finans ve Sağlık Hizmetleri sektörlerindeki hisse senetlerinin şu anda daha az çekici olduğunu tavsiye etti.

Öte yandan, İngiltere hisse senedi piyasasının savunma, emtia ve gelir getiren yatırımların avantajlı ve uygun maliyetli bir karışımını sunduğu düşünülüyor. HSBC, bu özelliklerin yılın ikinci yarısında piyasa oynaklığında beklenen artış sırasında faydalı olabileceğini öne sürüyor.

HSBC’nin Kanada hisse senetlerine ilişkin düşük değerlemesi, zayıf kazanç büyümesine ve makine öğrenimi modelinin Kanada piyasasının performansının son üç ayda makroekonomik temellerin önerdiği seviyeleri aştığını gösteren bir değerlendirmesine bağlanıyor.

HSBC, Avrupa hisse senetlerinin ABD’dekilere kıyasla daha zorlu bir ekonomik ortamla karşı karşıya olduğunu gerekçe göstererek, İngiltere’dekiler hariç olmak üzere Avrupa hisse senetlerinde Underweight duruşunu korumaya devam ediyor.

HSBC, zayıf makroekonomik göstergelere ve kazanç tahminlerindeki aşağı yönlü revizyonlara rağmen, Avrupa hisse senetlerinin değer artışı yaşadığını ifade etti. HSBC, değerlemelerdeki bu artışın sürdürülebilir olmadığına inanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu