Haber

Kavurucu sıcakta susuz kaldılar! CHP’li belediyeye büyük tepki

Bilecik’in büyük bir kısmına su sağlayan Karasu hattındaki arıza ve sorunlar nedeniyle kentte uzun süredir devam eden su kesintileri yaşanıyor.

Yaklaşık 3 yıldır belli bölgelerde sürekli kesilen su hattına alternatif olarak herhangi bir çalışma yapmayan CHP Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı da son dönemde yaşanan su kesintilerini uzaktan izliyor.

Selefi CHP Genel Başkanı Semih Şahin’in kurduğu su ünitesini göreve gelir gelmez kapatan Subaşı, suyun arızalarının ise Karasu İçme ve Kullanma Suyu Derneği’ne bağlı olduğunu söyledi. “Sorumluluk alanımızın dışında kalan arızalardan dolayı şehrimizin suyu bitiyor. Karasu İçme ve Kullanma Suyu Derneği’nden açıklama bekliyoruz”Açıklama yaparak sorumluluktan kurtulmuş oldu.

“ŞİKAYET DEĞİL, İNFAZDASINIZ”

Ak Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım , “Subaşı Bey siz icra dairesindesiniz şikayet değil.

Madem Su Birliği’nden şikayetçisiniz, neden alternatif kaynaklara bakmıyorsunuz? Neden su depolarını çalıştırmıyorsun? Yoksa ilgilenmediniz mi?

Bu sorunun farkındaysanız 4,5 yıldır neden ilgilenmediniz? Kaç gündür şehir susuzluktan boğulurken tankerleri çıkarmak gibi kolay bir çözüm aklına geldi mi?

Bunu bile organize edemeyen bir yönetimin yeni su kaynakları belirlemesini beklemek saçma olur.”söz konusu.

GÖREVDEN ALINAN CHP’Lİ CUMHURBAŞKANI’NDAN BİLE TEPKİ

Bilecik’te görevinden alınan CHP’li Belediye Başkanı Semih Şahin yaşananlara tepki gösterdi.

Şahin, “Alternatif su kaynaklarıyla dolu Bilecik artık öngörülemeyen yöneticiler yüzünden susamış durumda. 2,5 yıl önce kurduğum ve son teknoloji ile donattığım su ünitesini kapatan akıllı vizyonsuz yöneticiler, halk için belediye yönetmek akıl, bilim ve vizyon işidir.söz konusu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu