Haber

Kızılay, İmamoğlu’nu hedef alan çalışanlarını işten çıkardı.

Türk Kızılay Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün konyaMitingin Türkiye’de düzenlenmesini hedefleyen görevden iki Kızılay çalışanını istifa ettirdiğini açıkladı.

Dün Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğrayan Ekrem İmamoğlu, bugün konyamiting yapacak. konya

Konya Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez, gülen yüz emojisiyle “Ülkede hac dönemi erken başladı” paylaşımında bulundu. Üzülmez, “Yarın Konya’da ‘Her şey güzel olacak’ dersen bekleriz” dedi.

Kızılay Selçuklu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı da “Şeytan taşlamak isteyen Anıt Meydanı’na gidebilir” paylaşımında bulundu.

Kızılay, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada her iki ismin de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırıldığını duyurdu. Kızılay açıklıyor:

“Konya’daki Kızılay Selçuklu Şubesi’nde gönüllü olarak çalışırken istifa edip ayrılan bir kişi ile Kızılay Gençlik faaliyetlerine gönüllü olarak katılan bir başka kişinin sosyal medyadaki ve basına yansıyan sosyal medya paylaşımlarının içeriği haberimizde. Haklarında soruşturma başlatılmış ve her iki şahıs da Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırılmıştır.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu