Haber

Kocaeli’nin acil toplanma alanları belediyenin “e-Kocaeli” uygulamasına yüklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince, afet durumlarında kullanılmak üzere 338 acil toplanma alanının pozisyonu web tabanlı “Şehir Rehberi” ve “e-Kocaeli” taşınabilir uygulamasına yüklendi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin merkez üssü Kocaeli’de, mümkün afetlere hazırlık çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, afet ve acil durumlar sonrasında süreksiz barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek müddet içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak gayesiyle halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşıp toplanabileceği inançlı alanların İçişleri Bakanlığınca belirlendiği aktarıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ise sürecin daha süratli ilerleyebilmesi için yeni bir çalışma yaptığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olası afet durumlarında vatandaşların toplanması gereken Acil Toplanma Alanlarının pozisyonu web tabanlı Kent Rehberi ve e-Kocaeli taşınabilir uygulamasına yüklendi. Uygulamalar üzerinden kişi kendisine en yakın toplanma alanının yanı sıra vilayet genelindeki başka toplanma alanlarını da görebilecek. Alana nasıl ulaşacağı konusunda navigasyon ile bilgilendirilecek. Başiskele’de 22, Çayırova’da 9, Darıca’da 26, Derince’de 28, Dilovası’nda 9, Gölcük’te 50, İzmit’te 66, Kandıra’da 9, Karamürsel’de 24, Kartepe’de 11, Gebze’de 38 ve Körfez’de 46 olmak üzere 338 acil toplanma alanına web tabanlı Kent Rehberi ve e-Kocaeli taşınabilir uygulaması üzerinden erişim sağlanacak.”

Açıklamada, alanların güncellemesinin belli periyodlarda Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığından alınan coğrafik bilgilere nazaran yapılacağı tabir edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu