Yaşam

Marshall’ın okullara desteği TEV işbirliğiyle devam ediyor

Marshall’ın okullara yaptığı boya desteği kapsamında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan TEVİTÖL (Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi) okulunun boyanması için Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği yapıldı. “Hayatı Renklendir” sloganıyla hayatı renklendiren. Marshall bu işbirliği ile okul alanındaki dört yatakhane ve ana binadaki iki koridorun boya yardımını yapmıştır.

Ayrıca okuldaki öğrenciler 52 metre uzunluğundaki bir duvarı Marshall’ın yaptığı altlık boya ile dışarıda boyayarak etkinlik gerçekleştirdiler. Marshall’ın “renkli yaşam” yaklaşımıyla çocukların yaşam alanlarını güzelleştirmeyi, uyarlamayı ve ilham vermeyi amaçlayan etkinlikteki duvar resmi, okulun çok yönlülüğünü ve işbirliği ruhunu temsil ediyor. Fotoğraf, okulun mimari, bilimsel ve sanatsal sembollerinden oluşmaktadır. Okulun simgesel mimari yapılarından biri olan saat kulesi, kollarıyla onu çevreleyen ahtapot, mekatronik kulübünün maskotu, edebiyat bölümünün aylık fanzin dergisinin de adını taşıyor. Marshall ayrıca okulun kütüphanesine kitap bağışladı.

Marshall Pazarlama Müdürü Pınar Adabağ, boya ilavesi ve faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Marshall olarak sektörün önde gelen oyuncularından biriyiz ve bu bize bazı sorumluluklar yüklüyor. Faaliyet gösterdiğimiz topluma katkıda bulunmaya büyük önem veriyor ve bu anlayışla okulların boyanmasına destek vermeye devam ediyoruz. Çocukların daha renkli bir ortamda olmaları, çalışma alanlarını güzelleştirmeleri, bir araya gelip ilham verici etkinliklerde yer almaları bizi mutlu ediyor” dedi.

Marshall, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında da okul boyama projeleri yürütüyor. İmzalanan 3 yıllık işbirliği protokolü çerçevesinde 100 okulun boyanması için boya bağışında bulunan Marshall, öğrencilerin keyifli ortamlarda eğitim görmelerini sağlayarak hayatlarını ve eğitimlerini renklendirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu