Haber

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm hemşerilerinin ve İslam aleminin bayramını kutladı.

İl Başkanı Dr. Mehmet Savran, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Savran, mesajında ​​bayramların dini ve milli duyguların pekiştiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere ulaştığı günler olduğunu belirterek, âlemlerin sultanı Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü yaşadıklarını sözlerine ekledi. 11 ay ve bayrama ulaşmanın sevinci ve huzuru. Nevşehir’de ramazan ayının manevi atmosferini en güzel haliyle yaşadıklarını kaydeden Önder Savran, her akşam iftar ve sahur sofralarında hemşerileriyle farklı bir mahallede namaz kılmanın ve oruç tutmanın hazzını ve huzurunu yaşadıklarını kaydetti.

savran; “Ramazan ayı boyunca hem dualarımızla hem de yaptığımız yardımlarla dünyevi duygulardan bir nebze olsun uzaklaşarak ramazanın manevi iklimi ile ruhumuzu arındırdık. Yakınımızdaki ihtiyaç sahiplerine ulaştık ve sevdiklerimizle sofralarımızı paylaştık. 11 ayın sultanı Ramazan’ı uğurlarken, birlik ve beraberlik ruhumuzu tazelediğimiz Ramazan Bayramı’nı karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayında yeniden buluşmayı nasip etsin. Bu duygu ve niyetlerle, Nevşehir’imizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik eder, bayramın manevi ikliminin tüm insanlığa sağlık, huzur ve sükunet getirmesini temenni ederim.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu