Haber

Nevşehir’de Şehir İçi Ulaşımda Kartlı Ödeme Sistemi 1 Aralık’ta Başlıyor

Nevşehir’de kent içi toplu taşımada 1 Aralık 2022 tarihinde nakit ödeme süreçli sona eriyor. Bu tarihten itibaren özel halk otobüslerinde yalnızca NEVKART ile ödeme yapılabilecek. Gülbahçe Parkı içinde yer alan NEVKART süreç merkezi yoğunluk nedeni ile ay sonuna kadar Cumartesi günleri de 10:00 ile 16:00 saatleri ortasında hizmet verecek.

Nevşehir’de 5 farklı hatta faaliyet gösteren özel halk otobüslerinde kartlı ödeme sistemine geçiş için geri sayım başladı. Yapılan çalışma ile birlikte tüm özel halk otobüslerine kartlı ödeme sistemi terminallerinin montajı yapılırken Kart Satış ve Dolum Merkezleri de faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir müddettir özel halk otobüslerinde uygulanan kartlı ödeme sistemi 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren mecburî hale gelecek. Toplu taşıma hizmetlerinden faydalanacak olan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için bu tarihten evvel kartlarını kentin farklı noktalarında bulunan Satış ve Dolum Bayilerinden almaları gerekiyor.

NEVKART NERELERDEN ALINIR?

Tam Kart almak isteyen vatandaşlar, kartlarını 35 TL karşılığında aşağıda isim ve adresleri bulunan işyerlerinden temin edebilir. Kart sahipleri aldıkları tam kartlara dolumlarını da tekrar tıpkı işyerlerinden yapabilir.

Öğrenci, 65 yaş üzeri, engelli, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ise indirimli ve hür kartlarını Atatürk Bulvarı üzerindeki Gülbahçe Parkı içerisinde bulunan NEVKART Süreç Merkezlerinden alabilecekler. Buradaki süreç merkezi, yoğunluk nedeni ile ay sonuna kadar Cumartesi günleri 10:00 ile 16:00 saatleri ortasında hizmet verecek.

Serbest ve İndirimli Kart alacak şahıslardan müracaat sırasında kimlik ve fotoğraf istenecek.

NEVKART süreçleri ile ilgili merak edilen tüm bahisler için vatandaşlar www.nevkart.com.tr adresini ziyaret edebilecekleri üzere Nevşehir Belediyesi’nin 153 Davet Merkezi’ni arayabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu