Yaşam

Sennur Sezer Emek Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri sahiplerini buldu

DİSK Gıda-İş ve Manos Kitap’ın düzenlediği 8. Sennur Sezer Emek Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri sahiplerini buldu. Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi’nde düzenlenen törende şiir bölümünde birinci olan Emin Kaya, heyet özel ödülünü kazanan Doğu Kaşka; Hikaye dalında birinci seçilen Hatice Sabah ile Ahmet Tulgar Özel Ödülü’nü kazanan Hamdi Topçu’ya ödülleri verildi.

Evrensel’in haberine göre geceye oyuncu Bülent Emrah Parlak, İşçi Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, İşçi Partisi İstanbul Milletvekili İskender Bayhan, İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Lideri Adnan Özyalçıner, DİSK Gıda katıldı. -İş Genel Lideri Seyit Aslan, Kor Kitap Genel Yayın Yönetmeni Onur Öztürk, Avcılar Belediye Başkanı Turhan Hançerli, Divriği Kültür Derneği Lideri Orhan Akkaya, Faik Bulut, Mustafa Köz, Altay Öktem, Nevzat Onaran, Nesim Ovadya İzrael, Murat Tuncel, Hareket Toplantıya Cet Güleç, Emrullah Alp, Zekeriya Şimşek, Özgün Enver Bulut, Şenel Gökçe, Bahtiyar Kaymak ve Sonat Yurtçu’nun yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sendika yöneticileri, şair-yazar dostları ve hayranları katıldı.

Konuşmalarda Sennur Sezer’in edebiyatımızdaki yeri, barış çabasının dünya ve Türkiye açısından değeri ve İkizköy-Akbelen direnişi vurgulandı.

JULIDE KURAL ETAPLARI ROSA LÜKSEMBURG

Jülide Kural, törene gelen konuklar için “Ben Rosa Luxemburg’um” adlı oyunu sahneledi. Rule, tek oyunculu oyunda Rosa Luxemburg’un çocukluğunu, gençliğini, aşklarını, dostluklarını ve engelli bir kadın olarak eril siyaset arenasındaki varlığını sahneye taşıdı.

Bu yıl şiir bölümünde Emin Kaya’nın ‘Dilini Yitiren Yabancı’, Hatice Sabah’ın ‘Ben Robot Değilim’ ve öykü bölümünde Hamdi Topçu’nun ‘Limburg Hikâyeleri’ adlı eserleri Manos tarafından yayımlandı. Tören öncesinde yazar ve şairler kitaplarını okurları için imzaladı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu