Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarınki programı açıklandı

ensonhaber.com

Seçim öncesi yoğun bir takvimi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerini sürdürüyor.

Öte yandan televizyon programlarına da konuk olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirilen projelerin açılış törenlerine de katılıyor.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden programa sık sık coşkulu ve kalabalık bir kalabalıkla gelen Başkan, dün çıktığı canlı yayında kısa süreli bir rahatsızlık yaşadı.

Hayranlarını korkutan Başkan, bir süre sonra yayına devam etti ve midesine üşüttüğünü duyurdu.

Doktorların tavsiyesi üzerine bugün evinde dinlenme kararı alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

“Evde dinleneceğim”

1 gün istirahat edeceğini açıklayan Başkan, şu ifadeleri kullandı:

Yoğun çalışmalarımdan dolayı yayın sırasında yaşadığım ufak tefek rahatsızlıktan dolayı dileklerini ve dualarını ileten asil milletimin her bir ferdine, her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bugün doktorlarımızın tavsiyesi ile evde istirahat edeceğim. Kırıkkale, Yozgat ve Sivaslı kardeşlerimle ne yazık ki bir araya gelemeyeceğiz. Hepsinin hakkını vermesini rica ediyorum.

Kırıkkale, Yozgat ve Sivas programlarına bizim adımıza Başkan Yardımcısı Fuat Oktay katılacak.

Allah’ın izniyle yarından itibaren programımıza devam edeceğiz. Aziz milletimizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma sağlık, huzur ve afiyetler diliyorum.

Akkuyu törenine katılacak

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarınki programı açıklandı.

Bu kapsamda Erdoğan’ın Akkuyu Nükleer Santrali’nin ilk yakıt yükleme törenine uzaktan katılacağı öğrenildi.

Hafta boyunca devam edecek programlar

Programlarına devam edecek olan Erdoğan, dünyanın en büyük beşinci şehir parkı olan ve Türkiye’nin en büyük şehir parkı olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin açılışını 29 Nisan Cumartesi günü yapacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) yürüttüğü önemli havacılık projelerinden biri olan Hürjet, geçtiğimiz ay pistine başlayan Milli Muharip Uçak (MMU) ve ANKA-3 Projelerinde gelinen noktayı 1 Mayıs’ta açıklayacak.

Trabzon’u Gümüşhane üzerinden Bayburt, Aşkale ve Erzurum’a bağlayan Yeni Zigana Tüneli’nin açılışı 3 Mayıs’ta yapılacak.

14,5 kilometre uzunluğuyla dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en uzun çift tüp karayolu tüneli olacak yeni Zigana Tüneli sayesinde Trabzon-Gümüşhane ortasındaki yolculuk süresi 1,5 saatten 40 dakikaya inecek.

Bu yerin açılışı yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

haberlalapasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu