Haber

Kılıçdaroğlu Nevşehir’de: Çankaya’ya birlikte yürüyeceğiz…

Nevşehir’de düzenlenen seçim mitingine Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı adayı Mansur Yavaş katıldı.

İlk kez kürsüye çıkan Mansur Yavaş, “Birlikte kazanacağız” açıklamasını yaptı.

Yavaş yaptığı açıklamada iktidar partisine tepki göstererek, “Hakaret, karalama, nefret dili, ayrıştırma… Biz bu filmi 2019’da izledik. Her seçimi yaptıkları gibi sürekli ayırıyorlar, sürekli karalıyorlar.”

Mansur Yavaş şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanı 1994’te belediye başkanı olunca meclis üyeleri yetersizdi ama desteklediler. Maalesef ‘topal ördek’ olduk. Oy vermeyen cezalandırılıyor, böyle bir mantık var. . Sonuç ne oldu? Başkentin belediye başkanı seçildik.”

HÜDAPAR üzerinden iktidarı eleştiren Yavaş, “Uzun süre Altı Masa, Altı Masa dediler, altıyı aldılar. Grup başkan yardımcıları (Bülent Turan) ‘HÜDAPAR bizim ittifakımızda yok’ dedi. Nerede, hangi listelerden aday gösterildi?” sözlerini kullandı.

“Şu anda gerçekten beka tehlikesi var” diyen Yavaş, “Mülteciler yüzünden tehlikede, işsizlik yüzünden tehlikede, gerçek devletin bekası zaten tehlikede. Millet, millet istediğini alabiliyor mu, vekilleriyle çarşılarda dolaşsınlar.”

Cami açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine tepki gösteren Yavaş, “Cami açılışında ‘Diyanet’i kapatacak’ dediler. Mustafa Kemal Atatürk, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurdurmuştur, kapatmaya kimsenin gücü yetmez.”

Gençlere seslenen Yavaş, “Gençler görev size düşüyor, birinci turda bitirirsiniz. İkinci tur olmaz. Biliyorsunuz ben 2014 seçimlerinde bir trajedi yaşadım. Bunları vermeyeceğiz. Herhangi bir fırsatta ilk turu geniş bir farkla bitireceğiz.”

Mansur Yavaş’ın ardından Kemal Kılıçdaroğlu söz aldı:

CHP lideri, “Önce bir konuda anlaşacağız. Gençler güç ister, güç onların hakkıdır” diyerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Beraber taşıyacağız” dedi.

Birliğe vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Birlikte olmaya, birlikte mücadele etmeye, kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Birlikte olacağız, birlikte olacağız. Türkiye’ye yeni bir ufuk kazandıracağız. Kemal Bey sözünden dönmüyor. “

Türkiye genelinde yaşanan bir sorun olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kırsal boşalıyor, köyler boşalıyor. toprak, üreticiyi toprağa kızdıramayacaksınız, üretecek, 85 milyon doyacak.”

‘ÇANKAYA MİLLETİN ÇANKAYA’sıdır’

Kılıçdaroğlu, “Saraylarda gözüm yok. Sarayda oturmaktan rahatsız oluyorum. Ben sarayı ne yapayım? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mütevazi bir köşkü var, Çankaya’dır. Mansur Başkan dedi ki: Biz birlikte Çankaya’ya yürüyecek.O milletin Çankaya’sıdır.Milletin şerefidir,gururdur. Neden tarihimize sırtımızı dönelim? Neden saraylar? İsraf günahtır” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir numaralı genelge israfı önleme genelgesi olacak. Söz verdim, size de söz vereceğim. İlk yapacağım şeylerden biri Cumhurbaşkanlığı’na ait 16 uçağı satmak, itfaiye alacağız” dedi. orman yangınlarını söndürmek için uçaklar.” (HABER MERKEZİ)

haber-mahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu